Info/kontakt

Udebliver avisen
Både midtuge- og weekendaviserne bliver omdelt over 2 dage.

Har du ikke modtaget avisen så KLIK HER!
Kontaktoplysninger
E-mail adresser:
Annonceafdeling: mail@adresseavisen.dk
Redaktion:
redaktion.djursland@lokalavisen.dk

Redaktion:
Tommy Loberg Jøns, journalist
Tlf. 8732 4796
Tommy.L.Jons@lokalavisen.dk

Tast-Selv-Annoncer:
Opstår der problemer:
Kontortid: 4590 8070
ellers:
tast-selv@lokalavisen.dk
Salg
Lis Nielsen, mediekonsulent
Tlf: 2161 6758
lis.nielsen@lokalavisen.dk

Thyralis Hoffmann, mediekonsulent
Tlf: 3067 2888
Thyralis.hoffmann@lokalavisen.dk

Marx Jøns, Salgschef
Tlf: 5076 4517
Marx.Jons@lokalavisen.dk

Dorthe B. Skaanning Olesen, salgskoordinater
Tlf: 8732 4770
Dorthe.Olesen@lokalavisen.dk

Bolig:
Morten Nordentoft, Salgschef Jylland
Tlf: 3010 3284
morten.nordentoft@lokalavisen.dk

Ansv. chefredaktør: Claus Krogh
Forretningsbetingelser
  Læs her 
Ebeltoft Folketidende
Juulsbakke 14
8400 Ebeltoft

Deadlines
Adresseavisen Ebeltoft: 

Redaktionelt stof:
fredag kl. 12.00
Korrekturannoncer:
fredag kl. 12.00
Privatannoncer (tillykke, køb/salg m.m.):
fredag kl. 11.00
Alle andre annoncer:
fredag kl. 12.00
 
Annoncering Læs her 

Politiken
Seneste nyt
Ekstra Bladet
Seneste nyt
Jyllands-Posten
Seneste nyt